Отлична организация и участие над 550 състезатели за купа Трите хълма и купа С карта из Търновград

28/03/2019

През изминалия уикенд, СКО Трапезица 1954 беше домакин на най-голямото състезание по спортно ориентиране във Велико Търново и региона. Над 550 състезатели, деца и семейства се включиха в трите дистанции – Нощно (Ксилифор), Средна (в района на Петропавловския м-р) и Спринтова дистанция (кв. Бузлуджа).

Финална арена – Средна дистанция, купа Трите хълма 2019

 

Клубът ни традиционно провежда състезанията за купа Трите хълма и С карта из Търновград по случай празника на Велико Търново (22 март). За поредна година затвърдихме отличната организация и доказахме, че СКО Трапезица 1954 е един от най-добрите клубове и водещи в организационен аспект.
По традиция, медалите за състезанията се осигуряват от Община Велико Търново (С карта из Търновград), а наши партньори и приятели осигуриха материални награди за купа Трите хълма.

Благодарим за подкрепата на:
Sign Sport, O-land, Doba’s Equipment, Винарна Ялово, Лактима Балкан, Екстрапак ООД, Копирен център и книжарници Сириус и други приятели и партньори.

За първа година, състезанията по спортно ориентиране бяха отворени за семейства, начинаещи, ученици и деца. Те се запознаха с картата за ориентиране и компаса ипреминаха по маршрути за начинаещи.

Младите състезатели на СКО Трапезица 1954 преди старта на купа Трите хълма

Участие на младите състезатели по ориентиране на СКО Трапезица 1954

Средна дистанция – 23 март, събота (Петропавловски манастир)

Ивайло Грозданов, М12 – 7 място

Йордан Стоянов, М14 – 20 място
Велислав Долчинков, М14 – 28 място
Йоана Атанасова, Ж12 – 5 място
Марта Русева, Ж12 – 8 място
Ванина-Мари Иванова, Ж12 – 20 място
Маринита Димова, Ж16 – 25 място
Жара Еленска, Ж16 – 27 място
Яна Кискинова, Отворен лесен – 19 място
Десислава Димитрова, Отворен труден – 4 място
Ясен Долчинков, Отворен труден – 5 място

Спринтова дистанция – 24 март, неделя (кв. Бузлуджа)

Ивайло Грозданов, М12 – 15 място
Йордан Стоянов, М14 – 17 място
Велислав Долчинков, М14 – 8 място
Йоана Атанасова, Ж12 – 5 място
Марта Русева, Ж12 – 6 място
Вихра Русева, Ж12 – 18 място
Ванина-Мари Иванова, Ж12 – 22 място
Елица Куковска, Ж14 – 15 място
Маринита Димова, Ж16 – 10 място
Боян Димов, Отворен труден – 1 място
Десислава Димитрова, Отворен труден – 4 място
Ясен Долчинков, Отворен труден – 5 място

Бързи връзки с информация за купа Трите хълма

Резултати – Средна
Резултати – Спринт

Снимки – Средна-част 1, Снимки – Средна-част 2, Снимки – Семейства-Начинаещи
Снимки – Спринт

Карти – Спринт
Карти – Средна