СКО “Трапезица-1954” с два медала на държавно първенство

25/08/2020

През изминалия уикенд в село Мийковци се проведоха Държавното първенство по нощно ориентиране и Държавното първенство маратон, където СКО “Трапезица-1954” си завоюва 2 медала.

На държавното първенство по нощно ориентиране участие взе Апостол Атанасов, който се класира втори в елитната мъжка група на 3 минути от победителя Иван Сираков от отбора на Вариант 5 Търговище, трето място зае Ивайло Каменаров от отбора на Компас Крос Русе. Няколко грешки откъснаха значително Папи от най-бързият в групата и не му позволиха  да се бори за първото място.

При жени елит Елица Атанасова се класира на 7-мо място като 5 минути не ѝ достигнаха да се добере до стълбичката.

В маратона при оспорваната елитната мъжка група Валентин Шишков се класира на трето място след Иван Сираков (Вариант 5 Търговище) и Николай Димитров (Браун Тим Велико Търново), а Апостол Атанасов се остана 6-ти.  Въпреки много тежките райони и дължината от 13.8 км, Валентин успя да се пребори за третото място, като изпревари четвъртия със само 16 секунди. Голямо влияние на резултатите се оказа първата дълга отсечка, на която нашите състезатели загубиха много време спрямо най-бързите.

15-годишния Велислав Долчинков взе участие като бяга за по-голямата възрастова група – мъже 18. Той завърши първото си участие на маратон успешно като измина тежкото трасе с дължина от 8.6 км и се класира на 23-то място.