3 медала от държавните първенства край Самоков

posted in: Новини | 0

Отборът на СКО “Трапезица 1954” завоюва 3 медала от провелите се край гр. Самоков държавни първенства по нощно и лятно ориентиране – спринт, дълга и щафета. Състезанията се проведоха от 4-7 септември на районите от Световното младежко първенство, състояло се по-рано през годината.

10665721_10204017700874613_8758057905103892010_n
Бронзов медал за Елица Атанасова на ДП нощно ориентиране

В нощния шампионат, най-добре се представи Елица Атанасова, която спечели бронзов медал при Ж16. Тя пробяга маршрута от 2.7км в кк “Боровец” за 37:02 мин и остана на 6 секунди от сребърния медал. Победителка стана Невена Симеонова от Бегун Варна. В елитната женска група Надежда Стоянова се нареди 12-та, а Светослав Благоев изпусна контролна точка, поради което не участваше в мъжкото класиране.

На следващия ден, в гр. Самоков се проведе спринтовата дистанция. Григор Караиванов направи силно бягане в мъжката елитна група и спечели сребърния медал, изоставайки на 34 секунди от Иван Сираков (Вариант 5 Търговище). В същата група Светослав Благоев е 35-ти от 46 стартирали мъже. В женската група, единствената ни състезателка Надежда Стоянова се класира 8-ма. При младежите до 20 години, Валентин Шишков зае 4-та позиция, изоставайки само на 1 секунда от медала. При жените в същата възраст, Елица Атанасова остана 15-та.

10557593_281268908730742_5347726006308741446_o
Григор Караиванов – 2 място, ДП спринт

На дългата дистанция, Григор Караиванов успя отново да спечели медал, този път – бронзов, заемайки 3-та позиция в Елита след Ивайло Каменаров и Станимир Беломъжев. Съотборникът му Светослав Благоев се справи с дългия и тежък маршрут и финишира 21-ви. Елица Атанасова направи силно бягане и въпреки, че се състезава в по-горна възрастова група, тя се класира 6-та. При М20 Валентин Шишков е 15-ти. В елитната женска група Надежда Стоянова и Марияна Атанасова заеха съответно 10-та и 11-та позиция.

10527835_10204018431052867_4780871565782601426_n
Марияна Атанасова на последен пост и 5-то място за щафетата ни при Ж21 Елит

В най-вълнуващия и интересен старт – щафетните бягания, и двата ни отбора в елитните групи се класираха на 5-та позиция. При мъжете Светослав Благоев(1-ви пост) и Александър Атанасов(2-ри пост) направиха равностойни бягания и дадоха възможност на Григор Караиванов да се бори за челните позиции. Със силно бягане той успя да изведе отборът ни от 10-то до 5-то място. При жените, Надежда Стоянова, Елица Атанасова и Марияна Атанасова тръгнаха уверено и от самото начало държаха челните позиции, което им позволи да финишират 5-ти.